fbpx

Beza za 1 zł – przy zakupie dowolnej kawy!

Beza cukierni Majolika – Villa Uphagena ma swoich fanów w całym Trójmieście – są gotowi dla niej przyjechać nawet z najdalszych dzielnic Gdyni, a także z innych miejscowości Pomorza. Ci którzy odwiedzają Gdańsk w interesach, często rezerwują dodatkową godzinę na kawę i przynajmniej jeden kawałek. Dla wielu to obowiązkowy deser na rodzinnych imprezach – kupowana w całości, „na wynos” zawsze robi wrażenie, gdy trafia na domowy stół… Słynna beza z Majoliki Villi Uphagena ma tylko jedną wadę – uzależnia! Wystarczy jeden kęs, a już nigdy nie zadowoli nas żaden inny deser!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich naszych Gości! Teraz przy zakupie dowolnej kawy, możemy skosztować naszą tradycyjną bezę kawowo – daktylową za jedynie 1 zł! Promocja do odwołania! Dotyczy rezerwacji indywidualnych.

Sekretów bezy z Majoliki – Villi Uphagena jest kilka. Pierwszy to idealne proporcje. Wydawać się może, że beza, a dokładnie Beza Pavlova – bo tak nazywany jest ten deser – musi być nieprzyzwoicie słodka, a przez to bardzo syta, ciężka… Zresztą warto wspomnieć o początkach tego jednego z najsłynniejszych deserów na świecie.

Bezę Pavlova zawdzięczamy kuchni… australijskiej – choć inne źródła mówią o nowozelandzkich korzeniach. Pewne jest jedno – związana ona jest z osobą Anny Pawłowej, jednej z najsłynniejszych tancerek w historii baletu, primabaleriny Teatru Maryjskiego w Petersburgu, która w swojej karierze występowała m.in. w Paryżu, a ze swoim własnym zespołem przejechała niemal cały świat. I właśnie podczas jednej z podróży dotarła do australijskiego Perth. Tam zatrzymała się w hotelu Esplanade, a jako gwiazda światowego formatu mogła sobie pozwolić na kaprysy i dodatkowe życzenia. Okazało się bowiem, że żaden z deserów, który wówczas znajdował się w menu nie spełniał wysublimowanych wymagań primabaleriny. Pawłowa wezwała szefa kuchni i poprosiła o „coś lekkiego”. Ten z kolei przygotował torcik bezowy udekorowany bitą śmietaną i świeżymi owocami. Od tego momentu deser trafił do kart restauracji i hoteli na całym świecie właśnie jako Beza Pavlova….

Zapraszamy do degustacji naszej wyjątkowej, klasycznej bezy kawowo – daktylowej. Jeśli chcą Państwo zamówić ją w całości do domu, proszę zapytać obsługę o dostępne smaki 🙂 Smacznego!

Comments are closed.

Visit our Tripadvisor profile